Skip to main content
22 czerwca 2021 / Porady rodziców

Kreatywna zabawa z dzieckiem

Patrycja Sołtysik Blogerka, Mama Stasia

Jako mama niespełna sześcioletniego, aktywnego i ciekawego świata chłopca wiem jak ważny jest mądry wybór zabawek. Po pierwsze, muszą one oczywiście zapewnić rozrywkę, a po drugie, wspomóc rozwój malucha i pozwolić na zdobycie nowych umiejętności. Idealnie jeśli zabawka nadaje się zarówno do samodzielnej zabawy, jak i wspólnej, w gronie rodzinnym, dzięki czemu jako rodzice również możemy być zaangażowani i spędzić czas z dzieckiem.

Mój syn potrafi bawić się sam, co – nie ukrywam – ogromnie mnie cieszy, bo w wielu momentach daje mi to przestrzeń na domowe obowiązki i inne zajęcia. Staram się jednak, aby popołudnia po przedszkolu były dla nas. W końcu najcenniejsze, co możemy podarować naszym dzieciom, to czas i obecność, również podczas zabawy. Z racji na zbliżające się wakacje, tych naszych chwil będzie jeszcze więcej. To doskonały moment na nowe wyzwania! A te podejmujemy z Hot Wheels 

Zestawy kreatywne od Hot Wheels to idealna propozycja zarówno na wakacyjny wyjazd, jak i deszczowe popołudnie. Są to produkty do samodzielnego złożenia i pokolorowania, a następnie oczywiście do zabawy. Uwielbiamy takie angażujące zabawki! Trudno mi ocenić, co sprawiło Staszkowi więcej radości: tworzenie i składanie autek czy późniejsza zabawa w wyścigi z mamą i tatą. Radości nie było końca!

Zacznijmy jednak od procesu tworzenia. W zależności od zestawu – mamy do wykonania rożne zadania. Niektóre wymagają jedynie złożenia samochodu z plastikowych elementów, w innych zaś są kolejne kroki. Zestaw kreatywny do malowania z autkiem Hot Wheels Maker Kitz, czyli nasz faworyt, to doskonała możliwość do rozwoju kreatywności i wyobraźni dziecka. Po złożeniu autka (co już jest niezłym ćwiczeniem dla malucha), można je malować według własnego gustu i stworzyć prawdziwie spersonalizowany pojazd.

Przy składaniu Staś potrzebował trochę mojej pomocy i wsparcia, natomiast kolorowanie wykonał samodzielnie. Miło było widzieć, jak dużą satysfakcję przyniósł mu cały proces.

Uważam, że dając dzieciom wyzwania na miarę ich umiejętności, budujemy w nich poczucie sukcesu i pielęgnujemy chęci do działania. Jako mama zawsze chcę być wsparciem dla synka, a gdy coś mu nie wychodzi, zachęcam do kolejnej próby, wspieram i jeśli trzeba – pomagam. W takich sytuacjach chwalę wysiłki Stasia, a nie tylko ich efekt. To bardzo istotne, aby dziecko miało poczucie, że jego starania są doceniane. Pozwoli to na kolejne próby i finalnie – dalszy rozwój.

Po kreatywnym procesie wspólnego tworzenia przychodzi czas na zabawę i wyścigi. Tu możliwości są nieograniczone – tak jak wyobraźnia dziecka! Pozwalamy Staszkowi na wymyślanie scenariuszów zabawy i decydowanie, jak się bawimy. To on wybiera, czy odgrywamy rajd samochodowy, czy pościg za złodziejem. Staś w sierpniu będzie sześciolatkiem i zdecydowanie widzę, jak na przestrzeni tych kilku lat zmienia się sposób naszej wspólnej zabawy. Jedno jest jednak niezmienne – nadal bardzo cieszy nas wspólny czas i zamierzamy go nieustannie celebrować!

Wiem, jak ważną rolę w dziecięcym świecie odgrywają zabawki i kupuję je Staszkowi z dużą przyjemnością. Najwięcej radości mamy jednak, gdy zabawka wnosi „coś więcej”. Tak jest w przypadku zestawów Hot Wheels Maker Kitz, które pozwalają na kreatywną twórczość u malucha, a następnie super zabawę – własnoręcznie stworzonymi samochodzikami.

Patrycja Sołtysik Blogerka, Mama Stasia

Blogerka. Z wykształcenia magister kulturoznawstwa. Z powołania i zamiłowania mama Stanisława (6 lat). Od kilku lat na blogu patisoltysik.pl oraz instagramie @pati_soltysik pokazuje swoje macierzyństwo i dzieciństwo Stasia, które są najfajniejszymi życiowymi przygodami.